به حدیدفام صنعت خوش آمدید

سخن مدیرعامل شرکت حدیدفام صنعت

سابقه استفاده از مواد افزودنی در ساخت و ساز بسیار طولانی است. معروف است که رومیان از چربی های حیوانی، شیر و خون برای بهبود مشخصات مصالح ساختمانی خود استفاده می کرده اند. استفاده از این مواد عمدتا به بهبود کارایی می انجامید، علاوه بر آن خون به دلیل دارا بودن هموگلوبین می توانست به نوعی تولید حباب های هوا بنماید که دوام مصالح ساختمانی را بهبود می بخشید. چینی ها از خمیر برنج، روغن تانگ و ملاس برای بهبود خواص مصالح استفاده می کردند. در ایران نیز از تخم مرغ، خاکستر کوره حمام، پشم حیوانات و مواد مشابه برای ساخت ساروج و بهبود ویژگی های مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز استفاده می نمودند.
اندیشه تحقیق و مطالعه درباره افزودنی ها بعد از تولید صنعتی سیمان در نیمه دوم قرن نوزدهم و شناخت ترکیبات و فرآیند هیدراسیون، مورد برسی قرار گرفت و به تدریج کاربرد آن در صنعت ساختمان از حدود 1930 ابتدا در کشور آمریکا و سپس در دیگر کشور های توسعه یافته رواج پیدا کرد. میزان این پیشرفت ها در دانش و فناوری بتن و مصالح ساختمانی به اندازه ای بوده است که امروزه ساخت بتن های توانمند، بتن های پر مقاومت، بتن سبک، بتن های پایا در شرایط محیط خورنده با دوره بهره برداری طولانی، بتن های دکوراتیو و کتیبه های بتنی بدون هیچگونه تخلخل، بتن های آب بند و آب بند کننده های بتنی، بتن های خود ترمیم، چسب ها و گروت هایی با مقاومت های بسیار بالا، با استفاده مصالح نوین به امری عادی و میسر تبدیل شده است.
بنابراین در پیوند با توضیح داده شده استفاده از افزودنی ها و مکمل ها در مصالح ساختمان سازی می تواند:

  1. بهبود دهنده خواص فیزیکی
  2. بهبود دهنده خواص شیمیایی
  3. چند کاربرده کردن یک گونه خاص از مصالح ( بعنوان مثال چسب های کاشی نسل جدید که ضمن ایجاد باند و چسبندگی زیاد، در عین حال خاصیت آب بندی نیز داشته و می تواند در محیط های غرقابی مانند استخر همزمان بعنوان لایه آب بند نیز عمل کند.)
  4. ارتقاء خواص معمارانه (مانند افزودنی های بتنی که باعث می شود نمای بتنی از یکنواختی و صافی اعلایی برخوردار باشد، مانند کتیبه های بتنی منقش به آیات قران )
  5. تسریع در روند ساخت و ساز
  6. کاهش و کنترل هزینه های ساختمانی، باشد.

پس واضح و بدیهی به نظر می رسد گسترش دانش عمومی این حوزه در جامعه مهندسین، مشاورین و پیمانکاران و ایجاد نگرش مثبت در استفاده حداکثری از مکمل ها و افزودنی های ساختمانی از یک طرف و بهبود کیفی و در دسترس قرار دادن متنوع آن از طرف سازندگان و تولید کنندگان این مصالح امری لازم در جهت پیشرفت کشور در امر سازندگی ابنیه به نظر می رسد. از این رو شرکت حدید فام صنعت خود را متعهد در ساخت با کیفیت این مصالح می داند و همچنین از اخذ پیشنهادات و کسب معلومات بروز توسط عزیزان فعال مشتاقانه استقبال می کند. در همین ارتباط به منظور برقراری این ارتباط دو سویه آمادگی دارد محصولات خود را جهت استفاده در پروژه های تحقیقاتی دانشگاهی در مقاطع مختلف به هر مقدار، بصورت رایگان در اختیار محققین و دانشجویان عزیز قرار دهد.

"می سازیم، محکمتر و سبز تر"

مهدی گلشنی

با ثبت سفارش آنلاین از طریق سایت از تخفیف بهرمند شوید